چگونه بهترین فیش پرینتر را که مناسب کسب و کار ما باشد انتخاب کنیم؟
راهنمای خرید راهنمای فناوری

3 مرحله برای انتخاب فیش پرینتر مناسب

چگونه بهترین فیش پرینتر را که مناسب کسب و کار ما باشد انتخاب کنیم؟

چاپگرهای رسید بخشی جدایی ناپذیر از سیستم  فروش (POS) هر رستوران یا فروشگاه های خرده فروشی است. برای پردازش پرداخت‌ها، کسب‌وکارها به این فناوری برای چاپ برگه‌های کارت اعتباری، چاپ رسید مشتریان و ارسال سفارش‌ها به آشپزخانه یا منطقه بار نیاز دارند.

سه نوع اصلی فیش پرینتر وجود دارد: ضربه ای، حرارتی و جوهر افشان.

 

برای تعیین اینکه کدام یک برای کسب و کار شما بهترین است، سوالات زیر را از خود بپرسید:

1. نیازهای کسب و کار شما چیست؟

هنگام انتخاب فیش پرینتر، نیازهای کسب و کار شما باید مهمترین نکته باشد. بسته به نیاز خود به کیفیت، سرعت، رنگ و گرافیک، هر یک از انواع فیش پرینتر زیر را در نظر بگیرید.

  • چاپگرهای ضربه ای از پین های کوچک و یک نوار جوهر برای ایجاد یک سری نقطه استفاده می کنند که حروف هر رسید را تشکیل می دهند. آنها معمولاً سیاه و قرمز چاپ می کنند و می توانند گرافیک را چاپ کنند. چاپگرهای ضربه ای برای محیط های آشپزخانه ایده آل هستند، زیرا کارایی چاپگرهای حرارتی می تواند تحت تأثیر دمای آشپزخانه قرار گیرد.

 

  • پرینترهای حرارتی سریع و با کیفیت بالا چاپ می‌کنند و بی‌صداتر از چاپگرهای ضربه‌ای کار می‌کنند. آنها با تماس مستقیم بین هد حرارتی و کاغذ حرارتی و با استفاده از گرما چاپ می کنند – به جوهر یا تونر نیاز ندارند.

 

  • چاپگرهای جوهر افشان از هدهای چاپی استفاده می کنند که قطرات ریز جوهر مایع را روی رسید می ریزند تا لوگوها یا کوپن های رنگی و با کیفیت بالا را چاپ کنند. اکثر رستوران ها و فروشگاه های خرده فروشی، به ویژه مشاغل کوچک تا متوسط، به این نیاز ندارند.

محدود کردن جستجو با انتخاب نوع چاپگر تنها نیمی از کار است, نیمی دیگر انتخاب یک مدل خاص است. در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید در مدل فیش پرینتر جستجو کنید:

  • طراحی فشرده برای صرفه جویی در فضای پیشخوان
  • طراحی مستحکم برای استفاده سنگین
  • ادغام و نصب آسان
  • قابلیت کاهش بهم ریختگی کابل
  • برش خودکار برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ
  • سرعت چاپ سریع – 200 میلی متر در ثانیه یا بیشتر

برای تعیین اینکه به چه ویژگی هایی نیاز دارید، سرعت محیط رستوران یا فروشگاه خرده فروشی، فضایی که روی پیشخوان خود در دسترس دارید، مدت زمانی که برای اجرا و آموزش اختصاص داده اید و میزان برنامه ریزی برای استفاده از چاپگر جدید خود را در نظر بگیرید.

 

2. بودجه شما برای تهیه فیش پرینتر چقدر است؟

هر سه نوع چاپگر در محدوده قیمت متفاوتی قرار می گیرند. با این حال، مهم است که تصمیم خود را بر اساس نیازهای تجاری خود به جای بودجه خود بگیرید. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما به چاپ رنگی با کیفیت بالا نیاز دارد، باید چاپگری را پیدا کنید که بتواند این نیاز را بدون توجه به قیمت برآورده کند. اگر نیازهای اولیه چاپ دارید، راه حل مقرون به صرفه تری منطقی است.

چاپگرهای ضربه ای که معمولاً بین 100 تا 400 دلار متغیر هستند، کم هزینه ترین گزینه های چاپگر شما خواهند بود. آنها حداقل هزینه های عملیاتی را شامل می شوند، مانند تعویض گهگاهی کاغذ و روبان. آنها همچنین کندترین نوع چاپگر هستند، بنابراین اگر در خدمات سریع هستید یا نیاز به رسیدهای طولانی دارید، ممکن است این بهترین انتخاب شما نباشد. پرینترهای حرارتی معمولاً کمی بیشتر از چاپگرهای ضربه ای قیمت دارند و هزینه آنها بین 300 تا 500 دلار است. با این حال، آنها بسیار سریعتر و با کیفیت بالاتر از چاپگر ضربه ای چاپ می کنند. از آنجایی که آنها به جوهر یا تونر نیاز ندارند، مشاغل می توانند هزینه اولیه بالاتر پرینترهای حرارتی را در طول زمان جبران کنند.

اگر و تنها در صورتی که کسب و کار شما به گرافیک رنگی و کیفیت بالا در رسید شما نیاز دارد، چاپگر جوهر افشان را در نظر بگیرید، و به خاطر داشته باشید که هزینه تعویض کارتریج جوهر بالا است.

 

3. آیا فیش پرینتر با سیستم POS شما سازگار است؟

لازم است چاپگر رسید شما با سیستم POS شما سازگار باشد. اگر مطمئن نیستید، دوباره با فروشنده خود چک کنید تا تأیید کنید که آیا سازگار است یا خیر. در صورت امکان، همان مارک ترمینال و چاپگر را خریداری کنید، زیرا بسیاری از تولید کنندگان چاپگرهای خود را طوری طراحی می کنند که با ترمینال های خود بهترین کار را داشته باشند. چاپگر رسید شما باید بتواند به راحتی با کمترین درهم ریختگی کابل به ترمینال POS شما متصل شود.

 

دی اف اس کالا فروشنده و تامین کننده برتر تجهیزات اداری, بانکی, فروشگاهی و … با رقابتی ترین قیمت ها و بالاترین کیفیت. همین امروز برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

 

پست های مرتبط