شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

ADF یا تغذیه اتوماتیک چیست؟
شناسه پست: 9175
بازدید: 156

ADF یا Automatic Document Feeder یکی از بخش های جانبی دستگاه های چاپگر است که باعث صرفه جویی در انرژی و وقت کاربر می گردد.

قرار دادن دستی اسناد در چاپگرها، دستگاه های نمابر، دستگاه های فتوکپی و اسکنرها می تواند انرژی زیادی مصرف کند، خصوصاً اگر حجم آنها زیاد باشد. استفاده از ابزاری مانند فیدر خودکار می‌تواند باعث کاهش بار وظایف شما شود. سیستم تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF) یکی از ویژگی ‌های چاپگرها، دستگاه های فتوکپی، دستگاه های نمابر یا اسکنرها است که در آن یک دسته کاغذ درون دستگاه قرار می‌گیرد و سپس به طور خودکار از طریق آن تغذیه می‌شود، به کاربر اجازه می‌دهد بدون نیاز به قرار دادن دستی به صورت متوالی و پشت سر هم چاپ ، اسکن یا کپی کند. اسناد با سرعت، در صفحات در دقیقه یا ppm و ظرفیت توصیف می‌شوند.

فیدرها نه تنها برای تغذیه خودکار کاغذه ، بلکه برای انجام سریع کارها طراحی شده‌اند. این ویژگی می‌تواند به افزایش بهره وری در محل کار و بهبود کیفیت خدمات به مشتریان کمک کند و می‌توانند پنج اندازه مختلف کاغذ را پشتیبانی کنند. برای چاپ یا کپی دورو اسناد باید دائما سر دستگاه ایستاده و اسناد را دستی وارد کرده ؛ به همین دلیل تغذیه ‌های اتوماتیک اسناد، بهترند؛ زیرا نیازی به تعویض نداشته و خودشان به صورت اتوماتیک این کار را انجام می‌دهند و احتمال خطا های انسانی را کاهش داده که از مزایای فیدر به حساب می‌آید. اگر صفحات با سیستم تغذیه خودکار تغذیه شوند، راحت تر خواهد بود. با این حال، در بازار فعلی، اسکنر تغذیه خودکار دستگاهی بسیار پرهزینه است. اگر دستگاه شما فاقد فیدر است و قابلیت نصب فیدر را نیز به صورت آپشنال داشته باشد، به راحتی می‌توانید با خرید فیدر، آن را نصب و راه اندازی کنید.

انواع ADF

فیدر یک طرفه همان طور که از نامش پیداست، پس از وارد کردن برگه ها به داخل دستگاه تنها اجازه کپی یا پرینت روی یک سمت کاغذ را فراهم می آورد. بدین صورت که ابتدا کل اوراق وارد شده تنها در یک رو، به صورت یک در میان چاپ می شوند. سپس باید کل اوراق را مجددا از سوی دیگر در فیدر قرار داد تا چاپ یا اسکن روی سمت دیگر آن ها نیز انجام شود.

فیدر دو طرفه که به آن ADF دوبلکس نیز می گویند، این امکان را فراهم می آورد که کاغذ ها پس از ورود به دستگاه، در یک مرتبه به صورت دو طرفه پرینت، اسکن و حتی فکس شوند. البته این امر مستلزم آن است که هم پرینتر – یا دستگاه چندکاره مورد استفاده – و هم ADF از قابلیت دو رو پشتیبانی نمایند.

برای راهنمایی و خرید انواع ماشین های اداری می توانید با متخصصین مجموعه ی دی اف اس کالا تماس بگیرید.