شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

مراقبت از لیبل پرینتر
شناسه پست: 9207
بازدید: 99

مراقبت از لیبل پرینتر موضوع بسیار مهی است که منجر به افزایش طول عمر دستگاه می شود. علاوه بر این مراقبت، نگهداری دائم و مناسب از پرینتر باعث صرفه جویی در هزینه های زیاد تعمیر و تعویض آن می شود.

در این مقاله چند روش ساده برای مراقبت از لیبل پرینتر را با هم بررسی می کنیم.

از ریبون های متناسب و با کیفیت استفاده کنید

از ریبون در هد چاپ و برچسب ها به عنوان یک مانع میان آنها استفاده می شود که به کاهش گرمای تولید شده و ایجاد اصطکاک کمک میکند. اگر بدانید یک ریبون با کیفیت پایین فشار و گرمای بیشتری را برای چاپ با کیفیت تحمل میکند، به هیچ وجه به دنبال ریبون های ارزان قیمت و بی کیفیت نخواهید رفت.

همچنین اگر از یک ریبون بیش از حد استفاده کنید، احتمال خراشیده شدن هد چاپ نیز وجود دارد.

تمیز کردن هد پرینتر  و غلطک 

هد دستگاه نه تنها مهمترین قسمت لیبل پرینتر، بلکه ظریف ترین قسمت آن نیز می باشد. غلطک نیز درست در زیر هد قرار دارد. پیشنهاد می کنیم هر زمان که رول ریبون یا لیبل ها را عوض می کنید، هر دو قسمت هد و غلتک پلاتینی را نیز تمیز کنید. این کار ممکن است حداقل ۱ دقیقه طول بکشد اما تأثیر زیادی در سلامتی پرینتر شما و صرفه جویی در هزینه ها دارد.

هنگام تمیز کاری دقت کنید قسمت هد را مستقیماً لمس نکنید، زیرا چربی و سایر آلاینده های موجود روی دست شما ممکن است روی آن تأثیر منفی بگذارد. به جای آن از مایع تمیز کننده مخصوص برای لیبل پرینتر های حرارتی که دارای بیش از ۹۰٪ الکل ایزوپروپیل هستند استفاده کرده و با پارچه ای بدون پرز روی این نقاط بکشید. اگر حین کار متوجه شدید پارچه بسیار کثیف شده است، باید قسمت های بیشتری را علاوه بر قسمت هد و غلطک تمیز کنید.

 از تنظیمات مناسب برای لیبل پرینتر استفاده کنید

از درست بودن تنظیمات مربوط به درجه حرارت برای ریبون و مواد مورد استفاده مطمئن باشد. سعی کنید از پایین ترین کنتراست ممکن استفاده کنید تا از گرمای بیش از حد جلوگیری کنید.

برای راهنمایی و خرید انواع ماشین های اداری می توانید با متخصصین مجموعه ی دی اف اس کالا تماس بگیرید.